PAZAR GÜNKÜ TERÖRÜN UNUTTURDUKLARINDAN BİRİ: DOĞRU PARTİ GENEL BAŞKANI SERDAROĞLU’NUN GÜNDEME TAŞIDIĞI!..

  • 0
150 150 bakikarakol

İstanbul Valiliği’nin resmi internet sitesi istanbul.gov.tr’de 13 Kasım 2022 Pazar günü saat 18.15’te, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün 2022-84 nolu basın açıklaması yayınlandı:

Bugün Taksim İstiklal Caddesinde meydana gelen patlamada olay yerinden alınan ilk bilgilere göre (6) kişi hayatını kaybetmiş, (53) kişi yaralanmıştır.

Yaralılar çevredeki hastanelere sevk edilmiştir.

Konuya ilişkin başlatılan soruşturma ve olay yerinde incelemeler devam etmektedir. 

Olayda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.http://www.istanbul.gov.tr/basin-aciklamasi-2022-84

 

Patlamanın saat kaçta meydana geldiği yazılmayan açıklama, çok kısa sürede yurt içi ve yurt dışı basında yer aldı; halkımızın da, dünya halklarının da haberi oldu.

Fakat açıklama ile “iç ve dış basında” yer alan haberlerde “patlama saati kiminde “16.15”, kiminde “16.20 olarak yazıldı.

Daha sonra, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, “17’inci G20 Liderler Zirvesi”ne katılmak için Endonezya’ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirdiği basın toplantısında https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/141668/-turkiye-yi-ve-turk-milletini-terorle-teslim-alma-cabalari-dun-oldugu-gibi-bugun-ve-yarin-da-hedefine-ulasamayacaktir-  özetleDevletimizin ilgili birimleri, bu kalleş saldırının faillerini ve arkasındaki mahfilleri ortaya çıkarmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye’yi ve Türk milletini terörle teslim alma çabaları dün olduğu gibi bugün ve yarın da hedefine ulaşamayacaktır. Milletimiz, İstiklal Cadesi’ndeki olayın önündeki ve arkasındaki tüm unsurlarıyla ortaya çıkarılarak faillerinin hak ettikleri şekilde cezalandırılacağından emin olsun” dedi, ekledi:

“Bize son olarak İstanbul Valiliğimizden intikal eden rakam, 4’ü olay yeri, 2’si ise hastanelerde olmak üzere 6 vefat söz konusu. Yaralı sayımız ise 53 (Bu sayı son açıklama ile 81 oldu. BK). Bunun dışında farklı rakamlar gelebilir ama bu rakam Valimizden aldığım rakamdır. Hastanelerde yaralılara gerekli müdahaleler yapılıyor. Kısa zamanda bu vatandaşlarımız da taburcu edilecektir.”  

Bir gazetecinin, Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamanın terörle bağlantısının netleşip netleşmediğini sorması üzerine de “Şu an itibarıyla tabii ilk incelemelerde kesin olarak bu terördür dersek belki yanlış olur ama ilk gelişmeler, Valimin bize aktardığı ilk bilgi, burada bir terör kokusu var. Şu an itibarıyla oradaki kaçışmalar vesaire ve bir kadının bu işte rol oynadığı noktasında ilk tespitler. Gerek İstanbul Emniyet Müdürümüz, gerek Valimiz gerek kamera incelemeleri, bunlar devam ediyor” diye konuştu.

 

Dikkatimi, “açıklama ile yanıt arasındaki ayrıntı” çekiyor.

 

Açıklamada “terör” sözcüğü vurgulanıyor, soru yanıtında ise “… kesin olarak bu terördür dersek belki yanlış olur… (…) … burada bir ‘terör kokusu’ var” deniyor!

 

Ayrıntıları ve ayrıntılardaki çelişkileri bir kenara koyuyorum; “İstanbul gibi bir büyük (mega) şehrin Valisi Ali Yerlikaya, emri altındaki terör uzmanlarından bilgi mi almadı ki, insanların ölümüne, yaralanmasına neden olan çirkin, kanlı, lanet terör eylemini ‘terör’ sözcüğü ile tanımlamadı, Cumhurbaşkanını da ‘terör kokusu var’ sözcükleriyle bilgilendirdi?!” sorusuna takılıyorum.

 

Takılıyorum ama üzerinde durmayacağım, geçeceğim.

Çünkü vurgulayacağım konu var.

Şu:

Ülkemizde olsun, başka ülkelerde olsun, yaşanan her terör eyleminin öncesi ve sonrası ilgi odağımdır!

 

Pazar günkü terör eyleminden önce Türkiye’nin gündeminde neler vardı?!

Neler yoktu ki!

 

Ama bana göre ilk sırada, Doğru Parti Genel Başkanı’nın Rıfat Serdaroğlu’nun 11 Kasım 2022 Cuma sabahı yayına konulan “Erdoğan bir daha Cumhurbaşkanı adayı olamaz”  https://www.facebook.com/groups/3260470497404525/permalink/5518500361601516/ başlıklı yazısı ve aynı günün akşamı, gazeteci Şaban Sevinç’in youtube kanalı “Bizim TV”de canlı yayınlanan https://www.youtube.com/watch?v=zD8AoA6CBRs söyleşiydi!

 

Lütfen linkleri tıklayın, ya okuyun, ya izleyin.

 

Ayrıca…

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK’nın) 2018-952 nolu kararı’nın https://www.ysk.gov.tr/doc/karar/dosya/77779/2018-952.pdf linki ile 2018-954 nolu kararı’nın https://www.ysk.gov.tr/doc/karar/dosya/77787/2018-954.pdf linkini tıklayıp her iki kararı da okumanızı isteyeceğim.

Göreceksiniz ki, Serdaroğlu çok önemli, çok ciddi bilgi ve belgelerle bir savda bulunuyor!

 

Türkiye, Serdaroğlu’nun bu savını konuşup tartışacaktı ki, Pazar günü İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde lanet kanlı terör eylemi oldu!

 

“Terörist kadın yakalandı” https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem/istiklal-caddesini-kana-bulayan-teror-saldirisinda-40-dakika-detayi-7479204/ dendi.

Terörist kadının PKK’lı olduğu, eylemi PKK’nın yaptığı/yaptırdığı açıklandı; ama PKK üstlenmedi, ret etti. https://www.birgun.net/haber/pkk-taksim-deki-bombali-saldiriya-iliskin-aciklama-yapti-iliskimiz-yok-409982?utm_source=webpush

 

Yani…

Sonuçta…

Pazar günkü alçak terör eylemi…

Cuma ve Cumartesi günlerindeki, Türkiye’nin gündemi olan, Türkiye’yi, Cumhur İttifakı’nı, AKP ve MHP’yi, Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı AKP Genel Başkanını, Millet İttifakı’nı, başka muhalefet partilerini ve Türk halkını çok yakından ilgilendiren, ilgilendirmesi gereken konuyu gündemden düşürdü!

Düşürmekle kalmadı, u n u t t u r d u !

 

Millet İttifakı yaptı?!

14 Kasım 2022 Pazartesi günü DEVA Partisi Genel Merkezi’nde bir araya geldi; 8 saat süren 8’inci toplantının ardından kamuoyuna ortak açıklama sundu ve “Bir kez daha vurgulamak isteriz ki,  Altılı Masanın ortak adayı 13. Cumhurbaşkanı olacak…” https://www.cumhuriyet.com.tr/siyaset/son-dakika-altili-masa-toplantisi-sona-erdi-2002775?utm_medium=Slider%20Haber&utm_source=Cumhuriyet%20Anasayfa&utm_campaign=Slider%20Haber dedi.

 

Dikkat buyurun:

Bir gün önceki söyleşide gazeteci Şaban Sevinç, Bizim TV’deki canlı yayında, konuğu Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu’na soruyor:

“Sayın Bakanım, neden böyle oluyor? Muhalefet neden böyle davranıyor?”

Serdaroğlu’nun yanıtı özetle “Çapları bu kadar. Kaliteleri bu kadar. Vatan sevgileri bu kadar. Sepetlerinde pamuk yok Şaban Bey. (…) Bugünkü muhalefetin AKP’lilerden hiç farkları yok. Birisi AKP, 6’lı ittifak da lahit AKP. Bunların patronları, yurt dışında emperyal devletler…” oluyor.

 

Geçelim…

Ve…

Alçak, lanet terör eyleminden hemen sonra, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK’ün) “Yayın Yasağı” getirdiğini; kısaltılmışı (BTK) olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun da sosyal basını “yavaşlatma” adı altında “durdurma” uygulamasını https://www.gercekgundem.com/guncel/btk-istiklal-caddesinde-patlama-sonrasi-internetin-yavaslatildigini-acikladi-400570 anımsatalım.

Sonra da…

“Buna ne demeli, bunu nasıl yorumlamalı?!” diye soralım.

 

Ülkemizde ve dünyamızda terörü, terör baronlarını, terör militanlarını bütün kin ve öfkemle kınıyorum; terör eylemlerinde yaşamlarını yitirenleri saygıyla anıyorum, yaralananlara şifalar diliyorum!

 

Halklar/toplumlar, terörü, terör baronlarını, teröristleri, bunların inlerini, neye, neden, kime ve kimlere –o, kim ve kimler, emek emcici, insan ve insanlık düşmanı emperyalistlerdir- hizmet ettiklerini tanımalı, bilmeli, ortak düşünüp ortak kararlar almalı, ortak hareket etmeli ve yaşama geçirmeliler!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.