ŞENTOP, SÖZÜNÜ GERİ ALSIN, ÖZÜR DİLESİN, KAMUTAY (TBMM) BAŞKANLIĞI’NDAN İSTİFA ETSİN!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Kamutay’ın (TBMM’nin) AKP’li Başkanı, Tekirdağ AKP Milletvekili, imam hatip kökenli hukukçu Prof. Dr. Mustafa Şentop, önceki gece (24 Mart 2023 Çarşamba) Haber Turk (Haber Türk değil) TV kanalı “özel yayını”nda Muharrem Sarıkaya ve Serap Belet’in sorularını yanıtlıyor.
https://www.haberturk.com/son-dakika-tbmm-baskani-mustafa-sentop-haberturk-tv-de-sorulari-yanitliyor-3016880
İzlemedim.
Dün internet basınında, gazetelerin internet sitelerinde, tv kanallarında genişçe yer aldı.
Bana da saç baş yolduran, saat 12.38’de twitter hesabımdan “NASIL, NASIL BÖYLE ASLA OLMAYACAK, ASLA OLMAMASI GEREKEN SÖZÜ EDER?!. SUÇ İŞLEMİŞTİR!.. YAKASINA YAPIŞILMALI, DAVACI OLUNMALI!.. YETER BE!.. BU NE!..” https://twitter.com/BakiKarakol/status/1375019164012806145 diye paylaşım yaptıran sözleri çokça yerildi.

Haberi, www.amerikaninsesi.com ‘dan okudum.

“Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, TBMM’nin onayladığı İstanbul Sözleşmesi’nden Türkiye Cumhuriyeti’nin çekilmesine karar vermesine TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un desteği tartışma yarattı” https://www.amerikaninsesi.com/a/sentopun-erdoganin-yetkisi-var-gorusu-tartisiliyor/5828256.html tümcesiyle başlayan haberde, Şentop’un, Sarıkaya ve Belet’in “Cumhurbaşkanı’nın, Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nden, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nden veya Montrö Sözleşmesi’nden Türkiye’nin imzasını geri çekebilmesi mümkün mü?” sorusuna “Teknik olarak mümkün” yanıtını verdiği yer alıyor!

İnanılır, kabul edilir gibi değil!

“Kamutay Başkanı” sıfatını taşıyan, “Kamutay Başkanlığı Koltuğu”nda oturan biri hiç böyle söz eder mi?!
Ederse…
Nasıl eder?!
Nasıl edebilir?!

Edilecek söz müdür?!

Demokratik, laik, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşı olarak, beni yaralamıştır!

Şentop’un, beni ve benim gibi vatanına, devletine bağlı, sadık milyonları yaralamaya hakkı yoktur!

Şentop hemen bugün sözünü geri alsın, özür dilesin!
Bu kadarla kalmasın…
Kamutay Başkanlığından hemen bugün istifa etsin!
Partisi AKP’ye “Milletvekili” olarak hizmet versin!
Kamutay Başkanı olarak, partili gibi düşünmeye, konuşmaya, soruları yanıtlamaya, partisine ve partisinin içinde yer aldığı “Cumhur İttifakı İktidarı”na hizmet sunmaz!
Sunamaz!
Sunmamalı!
Sunmaya hakkı yoktur!
Sunması etik değildir!
Sunarsa…
Anayasa suçu işlemiş olur!
Yakasına yapışılır!

Ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”nin, Kamutay Anayasa Komisyonu’nda, “Komisyon Başkanı” olarak “kabul edilmesinde”, Kamutay Genel Kurulu’nda da “geçmesinde” gayretleri yadsınamaz Şentop’un, dünyaca gülmece ustamız Nasretin Hoca’nın “göle maya çalması”nı anımsatan “Marmara Denizi’nde ayran yapabilmek mümkün müdür? Mümkündür. Yeterli yoğurt bulursanız yapabilirsiniz” sözüne ne demeli?!
Anlayan, anlayanınız var mı?!

Ne acıdır ki…
Kamutay’ımızın “Başkanlık Koltuğu”nda, böylesi içerik yoksunu anlamsız söz eden biri oturuyor!

Şentop’a en güzel yanıt, emekli Tümamiral Cem Gürdeniz’den geliyor:
“…eğer bir dil sürçmesi veya acele ile söylenmiş değilse, Türkiye’nin ve mavi vatanın geleceğini son derece büyük tehlikelere atan sözlerdir.” https://www.internethaber.com/tbmm-baskani-sentop-erdogan-isterse-turkiye-montro-bogazlar-sozlesmesinden-de-cikabilir-2172730h.htm;

Emekli Tümamiral Gürdeniz’in dediği gibi; Şentop, iki televizyoncu gazetecinin “Cumhurbaşkanı’nın, Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nden, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nden veya Montrö Sözleşmesi’nden Türkiye’nin imzasını geri çekebilmesi mümkün mü?” sorusuna “Teknik olarak mümkün” yanıtıyla “ülkenin geleceğini tehlikeye atmış” oluyor!

Her kim, ülkesinin ve halkının geleceğini tehlikeye atıyorsa, “tehlikeli”dir!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.