SEZEN AKSU KONUSUNDA, AKP GENEL BAŞKANI CUMHURBAŞKANI VE AKP KURMAYLARI BENİ DOĞRULADI, HAKLI ÇIKARDILAR…

  • 0
150 150 bakikarakol

Bilgisayarımda yaşanan sıkıntıdan dün yazamadım.

Bilginize…

 

*

Sezen Aksu ile ilgili düşüncemi, önceki günkü (25 Ocak 2022 Salı) “SEZEN AKSU, ZİKZAKLARIYLA SANATÇILIĞINI BİTİRMİŞTİR!..” https://bakikarakol.com/sezen-aksu-zikzaklariyla-sanatciligini-bitirmistir/ başlıklı yazımda net yazdım.

 

12 Eylül 2010’daki Anayasa değişikliğine ilişkin halkoylamasında “Yetmez ama evet”çi kesilen, bu yandaşlığından ötürü yeren “Atatürkçüler” ile “laik Cumhuriyetçiler”i “Sizler iki cihanda lekelisiniz” diyen, aslında “iki cihanda kendisini lekelediği”nin ayırtında (farkında) olmayan, olamayan “Minik Serçe” lakaplı Sezen Aksu’ya, yol arkadaşları AKP’lilerden, Şahane Bir Şey Yaşamak” başlıklı şarkısındaki “Selam söyleyin o cahil/Havva ile Adem’e” dizeleri nedeniyle ağır yergilere karşılık Sezen Aksu’dan da “Merhaba” diye başlayıp “Öncelikle bireysel veya kurumsal olarak, ayrıca TV kanallarındaki açık oturumlarda, sağduyulu açıklamalarıyla farklı açılardan ele alıp konunun anlaşılmasına çalışan, destek mesajları veren, arayan soran, tanıdığım tanımadığım tüm dostlarıma teşekkür ederim.

Malumunuz olduğu üzere konu ben değilim, konu memleket.
Kendimi bildim bileli çeşitli insanlık hallerini gözlemliyor ve söze döküyorum biliyorsunuz”
tümceleriyle sürdürdüğü, altına da “Sen beni üzemezsin/Zaten çok üzgünüm/Nereye baksam acı/Nereye baksam acı/Ben avım sen avcı/Vur bakalım….

Sen beni sezemezsin/Dilimi ezemezsin/Nereye baksam acı/Nereye baksam acı/Kim yolcu kim hancı/Dur bakalım…

Beni öldüremezsin/Sesim, sazım, sözüm var benim/Ben derken ben herkesim” dizeleri olan “Avcı” şarkısını yerleştirdiği ve Sonuç olarak 47 yıldır yazıyorum…. Yazmaya da devam edeceğim” sözcükleriyle bitirdiği yazılı açıklama gelince, “Sizler iki cihanda lekelisiniz” dediği insanların, “Yetmez ama evet”çi Sezen Aksu’yu sahiplenip göklere çıkarmalarını yadırgadığımı belirtmeliyim.

 

Salı günü yandaş Hürriyet Gazetesi’nde, dün de www.hurriyet.com.tr sitesinde “Gizem Karakış” imzalı “AK Parti MYK’da konuşuldu: Metaverse önlemi” https://www.hurriyet.com.tr/gundem/ak-parti-mykda-konusuldu-metaverse-onlemi-41990154 başlıklı bir haber yayınlandı.

(Bu haberi başka gazetelerin internet siteleri ile internet gazeteleri de alıntılayarak yayınladılar.)

 

Haberin ara başlığı AKSU VE KABAŞ DA KONUŞULDU” altında Toplantıda gazeteci Sedef Kabaş ve sanatçı Sezen Aksu’ya gösterilen tepkiler de gündeme geldi. Edinilen bilgiye göre, bazı kurmaylar Kabaş ile Aksu olayının aynı zamana denk geldiğini söyleyip Kabaş’a gereken tepkinin verildiğini ancak Aksu’ya gösterilen tepkinin fazla olduğunu dile getirdiler. ‘Sedef Kabaş ile ilgili gereken tepki her mecrada verilmeli. Ama Sezen Aksu farklı bir konu. Çözüm sürecinde destek vermiş, toplumda sevilen bir sanatçı’ yorumu yapıldı. Bazı kurmaylar, Aksu konusunda muhakkak bir açıklama yapılması gerekiyorsa bunu ağırlıklı olarak ilgili makamların ve kurmayların yapması gerektiğini savundular. Bir kurmayın da Sezen Aksu’nun tepki gösterilen şarkı sözlerinin 5 yıl önce yazıldığını hatırlatarak, şarkının sözlerinin anlamını anlattığı öğrenildi. Eleştiri ve yorumları dinleyen Erdoğan’ın ‘Siz konuşun tabii; bana bırakmayın’ değerlendirmesini yaptığı ifade edildi” yazıyordu.

 

Haber “Toplantıda Sedef Kabaş ile ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımların da gündeme geldiği öğrenildi. Verilen veriye göre, televizyonda yaptığı açıklamanın ardından Kabaş ile ilgili 380 bin tweet atıldı, bu paylaşımlar 18 milyon kez görüntülendi. Erdoğan’ın bu konuda teşkilat ve vekillerin daha duyarlı olmasının önemini vurgulayarak, ‘Gündemi belirleme konusunda güzel ivme yakaladık. Bunu devam ettirelim’ talimatı verdiği öğrenildi” paragrafıyla bitiyordu.

 

Her şey ne kadar net!

 

Gelişen olaylara karşın, AKP kurmaylarının “Sezen Aksu sevgisi” eksilmeden sürüyor!

Ve bilinsin ki, Sezen Aksu’da da, “AKP sevgisi”, “Yetmez ama evet”çi kesildiği 2010’lardaki gibi sürüyor!..  

 

Bu arada…

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, dün gece NTV’de canlı “özel yayın”da “Benim Çamlıca Camii’ndeki sözlerimin muhatabı Sezen Aksu  değildir. Sezen Aksu Türk müziğinin önemli bir ismidir, eyvallah” https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem/erdogan-istanbula-yakismayacak-goruntuler-yasandi-6914190/?utm_source=anasayfa&utm_medium=free&utm_campaign=sol_surmanset diyerek, kurmayları gibi, 24 Ocak 2022 Pazartesi günlü “TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA İKİ İLK!..” https://bakikarakol.com/turkiyede-ve-dunyada-iki-ilk/ başlıklı yazımda yer alan AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının bu sözleri ile Sezen Aksu’yu hedef aldığı haberlerde, haber başlıklarında yer aldı.

Aynı görüşte değilim.

Atatürkçü İlahiyatçı Cemil Kılıç’ı ve Kılıç gibilerini hedef aldığını düşünüyorum” tümcelerimle beni doğruladı, haklı çıkardı…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.