SİYASETİN ÇİVİSİ ÇIKARSA!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Siyaset, mafya ve devlet ilişkilerindeki gündemden düşmeyen olayları Cumhuriyet Gazetesi’ne değerlendiren Prof. Dr. Tanju Tosun, İpek Özbey imzalı haberde ne güzel söylemiş:
Yaşananlar en genel anlamda siyasetin çivisinin çıktığının kanıtı.
https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/prof-tanju-tosun-siyasetin-civisi-cikti-1840531

Siyasetin çivisi çıkmamış olsaydı:

Ayasofya’nın müzeden camiye dönüşüm açılışında (24 Temmuz 2021) elde kılıçla minbere çıkan Diyanet İşleri Başkanı olur muydu?!
Ve oradan, bu ulusun kurtarıcısı, kurucusu dünya lideri Kemal Atatürk’e lanet okur muydu?!

Ayasofya’da 29 Mayıs 2021 Cumartesi günü, caminin önceki imamını aratmayan yeni imam, Cumhurbaşkanının, Kamutay (TBMM) Başkanının gözlerinin içine bakarak, Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldiki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir?.. Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma… https://odatv4.com/ayasofyada-erdoganin-gozlerinin-icine-baka-baka-ataturke-lanet-okudu-29052106.html sözlerini eder miydi?!
Bu sözleriyle dünya liderimiz Kemal Atatürk’ümüz hedef alır mıydı?!
Atatürk’ümüze zalim ve kafir der miydi?!

(AKP Sözcüsü Ömer Çelik aynı gün @omerrcelik hesabından saat 23.33’te İstanbul’umuzu ve ülkemizi tehdit eden düşmana karşı “geldikleri gibi giderler” diyen İstiklal Savaşı’mızın Başkomutanı, Devletimizin kurucusu, İlk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk milletimizin ortak ve yüksek değeridir.
https://twitter.com/omerrcelik/status/1398739396745121797 paylaşımında bulundu.
4 dakika sonraki paylaşımıysa şöyleydi:
Atatürk ve silah arkadaşlarının düşmana karşı verdiği soylu mücadeleyle ülkemiz ve milletimiz ile ezanımız, camilerimiz ve mescidlerimiz de düşman tehdidinden kurtulmuştur. Rahmet ve şükranla anıyoruz.

Geçiniz Ömer Bey geçiniz!
Hiç gerçekçi, inandırıcı değilsiniz!)

6 gün önce (23 Mayıs 2021 Pazar) ise…
Bir müftü, Yüzde 90’ı Selanik göçmeni ve Sabetayist. Ne demek Sabetayist? Müslümanlığa girmiş gözüken Yahudiler. Aslında Müslüman değil https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/akcakoca-muftusunden-selanik-gocmenleriyle-ilgili-skandal-sozler-6445748/?utm_source=ilgili_haber&utm_medium=free&utm_campaign=ilgilihaber sözleriyle Selanik doğumlu Atatürk’ümüzü hedef alır mıydı?!
Atatürk’ümüze hakaret eder miydi?!

Bunlar, çokça yaşananlardan, tanık olunanlardan birkaç örnek!..

Ve bütün bunlar, Prof. Dr. Tanju Tosun’un dediği gibi, siyasetin çivisi çıktığı için oluyor, yaşanıyor!

Siyasetin çivisi çıktığı için, bu topraklara göz diken, göz diktiği bu topraklarda yaşayan Türk halkına düşman kesilen emperyalist İngiltere’nin, -diğer adıyla topraklarında güneş batmayan Britanya İmparatorluğu’nun işbirlikçisi, ajanı, casusu İskilipli Akif Hoca’nın uzantıları!
Üreyip çoğaldılar, bakılıp beslendiler, birer potansiyel hain oldular, cami gibi kutsal mekanlarda dahi bildiklerini okudular, hakaretler, küfürler yağdırdılar, kinlerini kustular, düşmanlıklarını yaptılar!

Kamutay Başkanı Şentop tepkisini Akçakoca Müftüsünün, bütün Rumeli muhacirlerini ve göçmenlerini itham eden konuşması çok yanlıştır, cahilcedir https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/meclis-baskani-sentoptan-akcakoca-muftusune-tepki-6447007/ tümcesi ile dile getirmekle yetinirken, ben aynı gün (23 Mayıs 2021 Pazar) saat 14.59’da @BakiKarako hesabımdan “SELANİK GÖÇMENLERİ MÜSLÜMAN DEĞİL” SÖZÜNÜ EDEN, EDEBİLEN MÜFTÜ DE OLSA, ACABA GERÇEKTEN MÜSLÜMAN MI?!.
https://twitter.com/BakiKarakol/status/1396435629035118592 diye yazdım.

Şentop’un Ayasofya imamına sessiz kalmasına karşın, 29 Mayıs 2021 Pazar günü saat 19.34’de @BakiKarako hesabımdaki paylaşımım ATATÜRK’ÜMÜZE “ZALİM, KAFİR” DİYEN, DİYECEK VE DİYENLER, DİYECEKLER ZALİMDİR, KAFİRDİR!.. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1398679098847903746 biçimindeydi.

Ayasofya imamına bir yığın tepki yağdı.
İçlerinde, Prof. Dr. Ersan Şen’in tepkisini paylaşmak istiyorum:
Kemalizmi eleştir, Mustafa Kemal’i eleştir buna katlanırım ama Mustafa Kemal’e ‘kafir’ diyemezsin.
Din alimlerinin dili böyle mi olmalı, tehdit dilini, hakaret dilini, beddua dilini terk etmemiz gereken yerde konuştuğumuz konuya bak!
‘Pes’ diyorum!
Herkes ağzından çıkan söze dikkat edecek.
Bu ülkede kimse Atatürk’ü silemez, özellikle dinine inanan birisi olarak söylüyorum Atatürk’ün peşindeyim. Mustafa Kemal Atatürk’ü başarısızlıkla itham edenlere diyorum: Sen daha iyisini yap kardeşim.

https://www.gercekgundem.com/guncel/278015/ersan-sen-ataturke-lanet-okuyan-imama-ates-puskurdu

İyi güzel de…
Siyasetin çivisi niye çıkar?!

Düşünmekten ve vekilini seçmekten yoksunsan olur!..

Bu ana iki değerden yoksun toplumlarda siyasetin çivisi öyle bir çıkar ki!..
Ne vatan kalır, ne bağımsızlık!..
Düşünmekte ve vekilini seçmekte yol almış, kalkınmış, güçlü ülkenin, ülkelerin egemenliği altına girmek kaçınılmaz olur!..
İyi biline!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.